АКАДЕМІЧНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Звітні вистави театральної студії «Гармонія»
30.05.2019
Юні актори стали призерами конкурсу «Z_ефір»
10.06.2019

Відлуння Фестивалю «Класика сьогодні»

З 17 по 24 травня відбувся ХІ Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні». Впродовж 8 днів на двох сценах Театру ім. Лесі Українки в інтенсивному творчому режимі свої вистави показали 15 театрів з 7 країн. Крім того, в рамках фестивалю пройшли різноманітні театральні майстер-класи, обговорення вистав з членами журі, екскурсії містом та регіоном і зустрічі, зустрічі, зустрічі.

Театр – це не тільки те місце, де люди усвідомлюють хто вони, але це ще і рушійна сила, що змушує розвиватися, знайомиться з незнайомим, пропонує пізнати непізнаване; це місце, де не тільки перебувають у злагоді, але місце, де люди знайомляться один з одним, і таким чином розширюють свої уявлення про світ і мистецтво.

Пройшло два тижні після фестивалю, а дружні стосунки міцнішають і розширюються. Ми продовжуємо отримувати листи, повідомлення та запрошення.

Вільнюс, Литва
Марія Танана – театральний критик, журналіст Литовського радіо, директор міжнародних театральних фестивалів «Atspindys», «Sankryža», член журі ХІ Міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні»:

Хочу еще раз выразить вам огромную благодарность за теплый прием и отлично организованный фестиваль.  О нем на нашем национальном радио выйдет небольшой материал. Огромный привет всему вашему прекрасному коллективу и надеюсь на дальнейшее сотрудничество и ответный визит к нам на фестиваль.

США, Новий Орлеан
Бремнер Даті – актор і зірка Новоорлеанської театральної компанії Big Empty Barn:

Хочу подякувати вам за запрошення на фестиваль в Кам’янському. Бути частиною фестивалю серед інших дивовижних робіт і талановитих виконавців було дивовижним досвідом, і було великою честю виступати в цьому прекрасному театрі з такою історією. Ліза і я закохалися в Україну. Нам дуже пощастило зустріти, так багато чудових людей під час фестивалю. Ми провели кілька днів у Києві і були в захваті від міста і людей. Ми сподіваємося повернутися найближчим часом.

Туреччина
Кубілай Ерделікара – актор, художній керівник Муніципального театру Малтепе м. Стамбул, Олександр Кучма –  перекладач з турецької:

Наразі мені написав Кубілай Ерделікара. Він просив, ще раз подякувати за фестиваль, а також хотів запросити на фестиваль в Малтепе з виставою  «Украдене щастя».  А щодо драматургії – в мене є добрий десяток перекладів турецьких п’єс, і якщо ви зацікавитеся – я до ваших послуг.

Польща
Марек Зігмунт  Мокровецький – директор Драматичного театру ім. Єжи Шанявського м. Плоцьк:

Інформація про нагородження «За найяскравіший  акторський ансамбль» у виставі «Приборкання норовливої» була з ентузіазмом сприйнята всією нашою трупою і викликала лавину різних радісних спогадів, пов’язаних з нашим перебуванням в Кам’янському.

Особлива подяка організаторам фестивалю, які доклали чимало зусиль для його організації та створення унікальної атмосфери.

Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні», безсумнівно, є подією світового рівня, в якій гарно поєднуються традиції і сучасність, а також культура і пристрасть, а головне – наша спільна європейська ідентичність.

Ми хотіли б ще раз подякувати вам за надзвичайну гостинність, інтеграційні зустрічі, повні взаємного тепла і доброти – за ту атмосферу, що рідко зустрічається на інших фестивалях. 

Р.S. Після підписання Меморандуму між Театральним товариством Грузії та Дніпропетровським міжобласним відділенням Національної спілки театральних діячів України Театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського отримав декілька пропозицій на показ вистави «Украдене щастя».

Також отримали запрошення від Кіровоградського театру ім. Марка Кропивницького на участь у фестивалі «Вересневі самоцвіти» та Донецького академічного театру м. Маріуполь на фестиваль театрального мистецтва «Театральна брама».

Організатори  ХІ Театрального фестивалю «Класика сьогодні»: Кам’янська міська рада, Управління культури, національностей  і релігій  Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Національна спілка театральних діячів України, Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського