АКАДЕМІЧНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Loading Події

« Всі Події

  • Подія відбулася.
М. Гоголь

Нотатки божевільного

17 Грудня 19:00

Деталі

Дата:
17 Грудня
Час:
19:00
Жанр:
Мітки:
,
Квитки ONLINE

Гастролі! Державний академічний театр ім. Євгена Вахтангова
М. Гоголь
НОТАТКИ БОЖЕВІЛЬНОГО
моновистава
Тривалість: 1 година

Поетична, вдумлива сценічна інтерпретація одного з найбільш гірких і страшних творів Миколи Гоголя, пронизлива історія «маленької людини», яка не змогла впоратися з вічною життєвою розбіжністю бажань і можливостей.
«Візьміть  «Нотатки  божевільного», цей потворний гротеск, цю дивну, примхливу мрію художника, цю добродушну насмішку над життям і людиною, жалюгідним життям, жалюгідною  людиною, цю карикатуру, в якій така безодня поезії, така безодня філософії, цю психічну історію хвороби, викладену в поетичній формі, дивовижну по своїй істині і глубокости, гідну пензля Шекспіра: ви ще смієтеся над простаком, але вже ваш сміх розчинений гіркотою; це сміх над божевільним, якого марення і смішить, і збуджує співчуття ».
В. Г. Бєлінський «Про російську повість і повісті Гоголя»

У виставі лунають фрагменти творів Чайковського, Рахманінова, Шостаковича.

Художній керівник постановки –  лауреат Державної  премії РФ, лауреат Національної премії Литви Рімас Тумінас
Сценографія та костюми – заслужений художник РФ Максим Обрєзков
В ролі Попріщиназаслужений  артист РФ Юрій Красков

Юрій Красков
Заслужений артист РФ
Закінчив Театральне училище імені Бориса Щукіна (курс Л.В. Калиновського і Ю.А. Стромова) в 1989 році. У 1990 році був прийнятий в трупу Театру імені Євгена Вахтангова.
Неповторна індивідуальність Юрія Краскова дозволила створити цілу галерею яскравих різнопланових театральних образів, серед яких: Секретар Клодін (Березневі іди), Альтоум (Принцеса Турандот), Муров (Без вини винуваті), Бандит (Опера жебраків), Джефрі (Лев узимку), Месьє Атропо (Будьте здорові), Прокіп Свиридович Сірко (За двома зайцями), Сен-Жермен і Чекалінскій (Пікова дама), Граф де Пієман (Фредерік, або Бульвар злочинів), Кустов (Царське полювання), Помреж (Мадемуазель Нітуш), Мечеткін (Минулого літа в Чулимську), Їжачок (Їжачок в тумані), Терсіт (Троїл і Крессіда), Телегін (Дядя Ваня), Ночелла (Пристань – Філумена Мартурано), Петро Верховенський (Біси), Кулігін (Гроза), Адвокат, Батько Шарля, Чиновник, Гід в Руанському соборі (Боварі), Луїджі Янньєлло (Субота, неділя, понеділок) і ін.
У 2009 році Юрій Красков випустив моноспектакль за твором Н.В. Гоголя «Записки божевільного» (художній керівник постановки Рімас Тумінас), де виконує роль Поприщіна. Вистава стала багаторазовим учасником театральних фестивалів камерних сцен в Росії та ближньому зарубіжжі: Орел (Росія), Каунас (Литва), Єреван (Вірменія), Кишинів (Молдова), Калінінград.
Знявся у Ю. Гримова у фільмі «Казус Кукоцкого».
Як читець-декламатор виступає з програмами «Любов – нескінченна подорож», «… Я хочу до троянд», «Запрошуючи слухати далеке», «І сміх, і сльози, і любов …», «Гоголь» на багатьох концертних майданчиках Москви (музей ім.Герцена, ЦДРІ, музей-садиба Архангельське, Політехнічний музей, Будинок ветеранів-педагогів, Меморіальна квартира А.С. Пушкіна на Арбаті, Державний музей О. С. Пушкіна), Санкт-Петербурга, Самари, Ростова, Ярославля, Нижнього Новгорода, Калінінграда, Совєтська, Зеленогорска, а також в Україні (Путивль, Харків, Суми, Дніпродзержінськ), Литві (Вільнюс, Вісагінас), Вірменія (Єреван).
У якості артиста-читця прийнятий в Московську державну філармонію в 2015 році, де виступає з чтецькими програмами: «Золото думки і слів» (фрагменти з Євгенія Онєгіна А. С. Пушкіна, Демона М.Ю. Лермонтова, Мертві душі Н.В. Гоголя) і «Геній форми. Гоголь »(фрагменти з поеми Мертві душі і Повісті про те, як посварилися Іван Іванович з Іваном Никифоровичем).
З програмою «Майже серйозно» (з творів О. С. Пушкіна, М. В. Гоголя, Д. Хармса, С. Довлатова С. Юрського) выступає на сцені АРТ-КАФЕ Вахтанговського театру.