АКАДЕМІЧНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Loading Події

« Всі Події

  • Подія відбулася.
С. Прокоф'єв

Ромео і Джульєтта

1 Березня 18:30

Деталі

Дата:
1 Березня
Час:
18:30
Жанр:
Мітки:
,
Квитки ONLINE

Лібрето О. Соколова  за мотивами одноіменної трагедії У. Шекспіра
Балетмейстер – постановник – О. Соколов, заслужений діяч мистецтв України
Диригент – Ю.Пороховник,заслужений діяч мистецтв України ; О. Кулішов
Сценографія, костюми  А. Ареф’єва, народного художника СРСР,  лауреата Національної премії ім.Т. Шевченка
(Сценічна редакція 2003 року здійснена на основі оформлення, створеного художником у 1985 р.)
«Немає повісті сумнішої на світі, ніж повість про Ромео і Джульєтту», – про цей висновок відомо навіть тим, хто ніколи не читав трагедію Шекспіра. Написана драматургом у XVI ст., вона не перестає хвилювати людські серця. Не дивно, що твір став джерелом натхнення для одного з найвидатніших композиторів ХХ століття – С. Прокоф’єва.
Його ім’я асоціюється з образом весни і життя, вщерть заповнених щастям і енергією, бадьорими музичними ритмами і чудовим гумором. Він фонтанував ідеями, задумами. Великий був у всіх жанрах. Але ми говоримо про Прокоф’єва – автора балетів. Їх сім. Притча про «Ромео і Джульєтту» найпопулярніша з них.
Нагадаємо шекспірівський сюжет: знатні родини Монтеккі і Капулетті ведуть між собою непримиренну ворожнечу. Але юні представники сімейних кланів – Ромео і Джульєтта люблять один одного, всупереч кривавої традиції, воліючи смерть бездушної влади застарілих звичаїв.
У «Ромео і Джульєтті» є все: весна, юність з її гострим почуттям закоханості у світ, і свідомістю швидкоплинності відпущеної життя. Ці почуття пронизують весь спектакль від початку до кінця.