АКАДЕМІЧНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Фестиваль

До участі у фестивалі запрошуються професійні театри будь-якої форми власності, які здійснили постановку класичної п'єси або інсценізацію класичного літературного твору.

Заявки на участь приймаються до 1 лютого 2019 року.
Форму заявки можна завантажити тут

Офіційний сайт
Міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні»

Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні»
Ідея провести фестиваль вистав, поставлених за класичною драматургії, розробка його концепції, цілей і завдань, належала художньому керівникові театру Сергію Чулкову і завідуючої літературною частиною Людмилі Костенко.
Вперше фестиваль, в якому взяли участь театри з Дніпропетровська, Кривого Рогу, Запоріжжя, пройшов в 1993 році. Перший досвід виявився успішним. Було прийнято рішення зробити фестиваль постійно діючим і проводити його один раз в два-три роки.
Уже в 1995 році фестиваль набув статусу всеукраїнського.
У 1997 році Постановою Кабінету Міністрів України фестиваль визнаний державним. З 1999 року він став міжнародним.
На відміну від багатьох інших фестивалів, «Класика сьогодні» з самого початку носить конкурсний характер. Міжнародне журі, до складу якого входять провідні театрознавці, режисери, актори, визначає кращі: виставу, режисуру, головні жіночу та чоловічу ролі, жіночу та чоловічу ролі другого плану, молодих актрису і актора фестивалю.
Після показу учасники вистави (за їх бажанням) зустрічаються з членами журі, їх творча робота отримує професійну оцінку. В рамках фестивалю проходять конференції, семінари, майстер-класи, виставки, здійснюються інші творчі проекти.
Переможцям у номінаціях вручаються дипломи, цінні подарунки та статуетка - символ фестивалю, створена відомим скульптором Гарником Хачатряном.