Антоніо Вівальді. Пори року

Кажуть, що «Пори року» Антоніо Вівальді – це музика, яка зійшла з небес. Хтозна, може і справді ангели наспівували венеціанському маестро його знамениті музичні теми.
Створена триста років тому, за часів, коли в європейській культурі панував стиль бароко, ця музика, тим не менш, ідеально збіглася з нашим часом. Проста, яскрава, емоційна, ритмічна, вона відразу лягає на слух і ніби випромінює гармонійне світосприйняття, вона немов просякнута симпатією до людини.
Свою восьму за рахунком збірку музичних творів Вівальді назвав «Досвід гармонії і винахідливості» і включив в неї 12 віртуозних скрипкових концертів. Перші чотири з них носять назву «Весна», «Літо», «Осінь» і «Зима». Сьогоднішня виконавська практика об’єднала ці твори в цикл «Пори року».
Це справжні живописні полотна, на яких звуками оркестру відображена вся палітра природних фарб: дзюрчання струмків, спів птахів, грім, шелест листя, шаленство снігових вихорів …
Але зміст усіх частин, звичайно ж, не обмежується тільки природним сюжетом. Музичні образи викликають асоціації з чимось більш тонким і глибоким. Це, безсумнівно, ще й фреска людського життя – від народження до смерті.
Всі чотири концерти із циклу «Пори року» входять до золотого репертуару будь-якого скрипаля-віртуоза.
В програмі, яку Театр ім. Лесі Українки пропонує любителям музики, можна буде не тільки насолодитися виконавською майстерністю Олександра Володіна і музикантів оркестру, але й дізнатися більше про рудого священника маестро Вівальді, зануритися в атмосферу Венеції початку 18-го століття, почути сонети, складені самим композитором в якості епіграфа до кожного концерту.

______________________________________________

АНТОНІО ВІВАЛЬДІ. ПОРИ РОКУ
Чотири концерти для скрипки з оркестром у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Олександра Володіна
і струнної групи оркестру
Концерт триває 1 годину 10 хвилин
Прем’єра відбулася  26 жовтня 2018 року
Концерт ведуть заслужена артистка України Марина Юрченко і Руслан Куксенко
Автор сценарію – Ірина Федорова
Режисер концерту – заслужений діяч мистецтв України Сергій Чулков
2021-12-03T11:39:04+02:00
Go to Top