АКАДЕМІЧНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Новий режисер театру Ігор Азаров готує казку «Лисиця, що впала з неба»
27.05.2020
Театр ім. Лесі Українки після карантину
24.06.2020

Будівлі нашого театру в цьому році виповниться 120 років.

У 1900 році вона називалася Народна аудиторія. Звідки взялася ця назва?

Виявляється, на рубежі ХІХ-ХХ століть будівництво народних аудиторій (народних домів) було дуже поширеним явищем в Російській імперії.  Це було пов’язане з боротьбою із пияцтвом та алкоголізмом, які набули в той час масштабів епідемії.  Усвідомивши, що головна причина пияцтва полягає в низькому рівні духовно-морального життя народу, держава і громадянське суспільство об’єднали зусилля і розробили комплексну систему освіти і виховання народу в дусі тверезості і благочестя. Для впровадження такої програми  були створені державно-громадські організації – Попечительства про народну тверезість. Одночасно  ввели казенну винну  монополію.

Народна аудиторія

Одним із наслідків діяльності цих утворень стало зведення в багатьох містах приміщень, в яких робітник, простий селянин або різночинець могли з користю провести вільний час та відпочити душею за читанням книги, слухаючи музику, насолоджуючись грою артистів.

Загалом по всій країні було збудовано 137 таких спеціалізованих будинків, своєрідних передвісників майбутніх Палаців культури і клубів. Наприклад, в Харківській губернії було 8 народних домів, в Катеринославській – 7, у Київській – 6. Народні доми або аудиторії були побудовані в малих містах і робочих селищах.

Одним з них стала Кам’янська Народна аудиторія. 

Ініціатором зведення цієї будівлі став директор-розпорядник Дніпровського металургійного заводу Ігнатій Ігнатович Ясюкович, за що всі прихильники театрального мистецтва в нашому місті йому і понині вдячні.

Ірина Федорова, керівник літературно-драматургічної частини