АКАДЕМІЧНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Відкриття виставки Алли Михальчук в Блакитній вітальні
20.05.2019
Вітаємо переможців фестивалю!
24.05.2019

Фестиваль – це ще і навчання!

Фестиваль «Класика сьогодні» –це не тільки мистецьке свято для глядачів  і творче змагання для театрів-учасників.  Одна із його цілей – обмін досвідом, підвищення професійної майстерності митців театру. Ось чому в цьогорічному фестивалі була запланована досить насичена програма майстер-класів   для артистів нашого театру та театрів Придніпров’я.

Вже відбулося два майстер-класи. Завершується третій. Кожен з них тривав протягом двох днів.

Надзвичайно цікавим був воркшоп з фізичного театру. Щоби провести його до Кам’янського із Сполучених Штатів Америки, з міста Ешленд прилетіла інструктор цієї методики Єлайха Макнамара. Подолати мовний бар’єр між учасниками і вчителем допомагав Владислав Таранов, актор і режисер (До речі, 6-го червня на нашій сцені відбудеться прем’єра музичної комедії «Зірковий час» в його постановці). Владислав і Елайха разом навчалися цій методиці у Сергія Остренко (Великобританія) в Міжнародному університеті глобального театрального досвіду. Цікаво, що в основі фізичного театру лежать всесвітньовідомі школи Михайла Чехова і Всеволода Мейєрхольда.

Один і головних принципів: «Через рух, через фізичну форму – до  внутрішнього стану».

Другий майстер-клас – «Робота актора з предметом»  провів Ігор Казаков, відомий і вже досить титулований, незважаючи на молодий вік, режисер з Білорусі. Ігор Казаков – головний режисер Могильовського театру ляльок.

Всі предмети, з якими артисти стикаються на сцені – це не бездушні фізичні тіла, а партнери в грі. Вміння ефективно використовувати їх під час вистави – це залог успішного створення ролі.  За відгуками учасників тренінг режисера з Білорусі виявився надзвичайно корисним, шкода тільки, що коротким.

Третій майстер-клас – «Сценічне фехтування» – вже не в перший раз проводить в нашому театрі під час фестивалів і  поза ними Олег Роєнко. Олег Олегович  – заслужений артист України, актор Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки,  режисер, фехтмейстер, балетмейстер, педагог, автор книги, присвяченої сценічним боям.  Прийоми володіння шпагою, мечем, ножом, палицею або пикою часто потрібні акторам для гри в тих чи інших виставах. А вдосконалювати володіння цими прийомами потрібно протягом всієї акторської кар’єри.

Ось такі  міні-університети пощастило пройти артистам нашого регіону під час фестивалю, нехай короткі, але надзвичайно корисні.