АКАДЕМІЧНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Нагороди в День працівників культури
10.11.2018
Всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті»
16.11.2018

Марина Юрченко – заслужена артистка України!

9 листопада 2018 року Указом Президента України №362/2018 за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність почесне звання “Заслужена артистка України” присвоєно ЮРЧЕНКО Марині Павлівні!

Марина почала працювати в нашому театрі в 2000 році, ще навчаючись в  Дніпропетровському театрально-художньому коледжі, на цільовому курсі, майстром якого був художній керівник Театру ім. Лесі Українки заслужений діяч мистецтв України Сергій Чулков.

З самого початку навчання, яке Марина Юрченко поєднувала з грою у виставах театру, артистка проявила себе творчою, яскраво обдарованою людиною. Її ролі відрізнялися щирістю, особистісним відношенням до персонажу і вистави, органічною взаємодією з партнерами. Цікава фактура молодої артистки – високий зріст, гарна стать, красиве обличчя, що ніби світиться натхненням, приязню, оптимізмом, привернули увагу режисерів-постановників. Марину Юрченко  почали активно залучати до участі у спектаклях.

Ще перебуваючи у  коледжі,  в 1999 році вона здобула  перемогу у фестивалі-конкурсі  «Січеславна» в номінації «Краща жіноча роль» за виконання ролі Феніси  у виставі  «Вигадлива закохана» за п`єсою Лопе де Вега. За цю ж роль М. Юрченко була нагороджена дипломом лауреата Міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні» (1999 р.) в номінації «Краща молода актриса фестивалю».

В 2000 році М. Юрченко стала переможцем театрального фестивалю «Леся Українка  на межі тисячоліть» (м. Кривий Ріг) за роль Долорес у виставі «Камінний господар» Лесі Українки.

Драматична обдарованість артистки яскраво виявилася у ролі Рахілі у виставі «Ягничка»  за п’єсою Н. Птушкіної. Ця роль принесла їй у 2003 році Гран-прі фестивалю-конкурсу театрів Придніпров’я  «Січеславна» в номінації «Надія Січеславни».

За роль Ельміри в комедії Ж. Б. Мольєра «Тартюф» журі  ІХ Міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні» (2013 р.) відзначило Марину Юрченко дипломом лауреата в номінації «Краща жіноча роль».

Успішній кар’єрі талановитої актриси не завадили перерви в творчій діяльності, спричинені народженням чотирьох дітей, це лише трохи уповільнило стрімкий зліт.

Зараз  Марина Юрченко щільно зайнята в репертуарі театру. Найбільш вдалими   є ролі, де яскраво виявляється її творча індивідуальність – глибоке проникнення  у психологічний стан героїнь. Але в творчому доробку актриси є й низка яскравих гострохарактерних ролей.

Останні за часом ролі Марини – Шефлер в іронічній комедії «Потвора»  М. фон Маєнбурга та Мерседес у виставі-співбесіді «Метод Гренхольма» Ж. Гальсерана – в черговий раз підтвердили її високий професійний рівень, уміння працювати в різних театральних естетиках, органічно існувати в будь-якій заданій режисером конкретної вистави акторській манері, точно відтворювати природу почуттів персонажу.

Справжньою творчою перемогою стала робота актриси над роллю Анни у драмі І.Франка «Украдене щастя». Її Анна, безумовно, страдниця, «жертва», але ж і цілісна вольова натура, вершителька власної долі, яка спочатку сумує від осоружного життя  з нелюбом, а потім переживає злам, коли шалена пристрасть до Михайла змушує перевершити закони моралі.

Чарівність та невимушеність допомагають Марині Юрченко артистично вести концертні програми театру з нагоди урочистих та святкових дат. З великим ентузіазмом займається актриса педагогічною діяльністю, викладає основи акторської майстерності наймолодшим учням Дитячої театральної студії «Гармонія», яка працює при Театрі  ім. Лесі Українки.

Коллектив театру щиро вітає Марину Юрченко з присвоєнням почесного звання і бажає здоров’я, родинної злагоди і подальших творчих злетів!