АКАДЕМІЧНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Концерт до Дня Великої Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
07.05.2020
Театральні проекти для Бюджету участі
20.05.2020

Репетиції онлайн

Як і всі театри України і світу в умовах карантину Театр ім. Лесі Українки вимушений знаходити нові форми роботи. На допомогу приходять сучасні технології. Наразі відбуваються онлайн-репетиції одразу чотирьох вистав. Звіти про це та репортажі з репетицій регулярно з’являються в соцмережах на офіційних сторінках та каналах театру.

Головний режисер театру заслужений діяч мистецтв України  Сергій Чулков за допомогою Zoom  щодня зустрічається з артистами, виконавцями ролей  у майбутній виставі «Жінки Джейка» за п’єсою Ніла Саймона.  Ця п’єса найуспішнішого комедійного драматурга Сполучених Штатів, майже ніколи не ставилася на сценах пострадянських країн, а в  Україні вперше до неї звернувся  саме наш театр.

Репетиція вистави “Жінки Джейка”

         Дія відбувається в квартирі письменника Джейка і в його багатій уяві. Герой переживає життєву і творчу кризу. В діалогах з найважливішими в його житті жінками Джейк наново вчиться любити і пробачати, долати психологічні тупики свого минулого і жити далі. Головну роль виконує Сергій Винокуров, його партнерки в майбутній виставі: заслужені артистки України  Марина Юрченко, Світлана Комарова, Ірина Чваркова, артистки Тетяна Петренко, Вероніка Полєва, Вікторія Тютюренко і Анна Орлова. Цікавий проект художнього оформлення вистави зробила талановитий сценограф із Запоріжжя Наталія Ступакова, а ескізи костюмів розробила Анжела Єрмоленко.  

Репетиція вистави “Ілюзіоніст”

         Бенефісом для заслуженого артиста України Анатолія Вертія стане вистава «Іллюзіоністи» фінського шведськомовного драматурга Бенгта Альфорса. Анатолію Івановичу доведеться відтворити образ свого побратима по ремеслу талановитого літнього актора Казимира Канта. Його герой втомився і жити, і грати на сцені. Та несподівано доля зводить його з молодою (і дещо нахабною) драматургесою (в цій ролі побачимо двох актрис: Олександру Івлюшкіну та Ірину Донченко), яка написала п’єсу аби помститися коханцю, що покинув її.  На якийсь час в їх відносини втручається лікар (актори Руслан Куксенко та Дмитро Сороколат). Режисер-постановник заслужений діяч мистецтв України Віктор Васильович Попов закоханий в цю п’єсу, в особливий стриманий і елегантний гумор її автора. Жанр вистави, що розгляне взаємопроникнення життя і театру він визначив як «ілюзія комедії».

         Вистава «Цілую, Леся!» буде присвячена 150-річчю з дня народження Лесі Українки, яке ми відзначатимемо у 2021 році. Автор композиції із художніх текстів та листів Лесі – Маргарита Ненашева, викладач української мови і літератури в технічному ліцеї №1. Вона ж буде ставити цю композицію. В ролі Лесі Українки побачимо заслужену артистку України Марину Юрченко.   У виставі будуть зайняті  також заслужені артисти України  Ірина Чваркова і Анатолій Вертій, артисти Сергій Винокуров, Максим Монастирський, Вікторія Тютюренко, Олег Єрмоленко, Ірина Долінкіна, Світлана Нікітенкова-Вертій, Вероніка Полєва, Анна Навроцька, Анна Орлова, Богдан Діденко, Олександра Івлюшкіна, Руслан Куксенко, а також – артисти балету. До речі,  танці і пластику до цієї вистави придумує головний балетмейстер Наталія Клішина, а  над сценографічним рішенням працює головний художник театру Алла Михальчук.

Репетиція вистави “Цілую, Леся”

Нещодавно артисти Валентина Галенко, Іван Чебан та Іван Скіба приступили до репетицій п’єси Ірини Михеїчової  «Гість». Cюжетна лінія вистави занурить нас в складні взаємини двох рідних людей: матері і сина. Разом з героями ми зануримося в щоденник пам’яті, в якому заховані дивовижні, місцями жахливі, події минулого, здатні вплинути на сьогодення.  Ставить спектакль режисер Людмила Соляник.

Додамо, що кожного дня до імпровізованого балетного станка (бо репетиції проходять в домашніх умовах) стають артисти балету. Напевно їм найтяжче в умовах карантину підтримувати гарну професійну форму. Але всі труднощі і перешкоди вдається подолати.  Дбають про  свій високий виконавський рівень і артисти оркестру – за завданнями головного диригента Євгена Курова вони розучують нові партії, повторюють твори з свого постійного репертуару.

Чи треба казати, що весь колектив з нетерпінням чекає закінчення терміну самоізоляції і можливості нарешті зустрітися з глядачами не на екранах моніторів, а в театральній залі? З кожним днем ця хвилююча мить зустрічі наближається.

Ірина Федорова, керівник літературно-драматургічної частини