Наразі оркестр Театру ім Лесі Українки має таку прекрасну творчу форму, що треба користатися кожною можливістю його послухати. В цьому переконалися ті щасливі люди, які у суботу, 27 листопада завітали до Камерної зали Нової сцени, де відбулася прем’єра концерту “Українська рапсодія”.
Поширений склад камерного оркестру під керуванням заслуженого артиста України Олександра Володіна представив дуже цікаву програму творів українських композиторів різних епох: від Дмитра Бортнянського і Максима Березовського, які творили у ХVIII столітті, до нашого сучасника Мирослава Скорика.
Високу виконавську майстерність показали солісти-інструменталісти. Едуард Бохенко бездоганно виконав романс Якова Степового у перекладенні для труби “Розвійтеся з вітром”, Зафар Махмудов зіграв “Скерцо для кларнета” сучасного композитора, свого вчителя Володимира Путрі і “Українську гумореску” Федора Бриля. Як завжди вразив своїм віртуозним артистичним виконанням скрипаль Олександр Володін. У його інтерпретації прозвучали варіації Олександра Аляб’єва на тему пісні “Їхав козак за Дунай” і неймовірна, захоплююча “Карпатська рапсодія” Мирослава Скорика. В дуеті з Наталією Мороз він зіграв Сонату для скрипки і фортепіано Максима Березовського. Емоційно і проникливо виконали Олександр і Юлія Володіни Дует для двох скрипок Рейнгольда Глієра.
Зачарували своїми чудовими голосами солістки-вокалістки. Наталія Шарай заспівала українську народну пісню “Глибока кирниця” і пісню Платона Майбороди “Запливай же, роженько весела”, а Наталія Штернер виконала романс Анатолія Кос-Антокольського “Ой, летіли соловейки” і Вальс Венери із опери Миколи Лисенка “Енеїда”.
Потужно і натхненно прозвучала у фіналі концерту Увертюра до опери “Тарас Бульба” Миколи Лисенка. Слухачі не стримували емоцій і влаштували музикантам справжні овації.
Отже, цей музичний вечір вдався на славу. Вітаємо, усіх, хто створював цю програму, з чудовою прем’єрою!
Слід додати, що всі присутні на концерті мали можливість не тільки насолоджуватися музикою, а й дізнатися про цікаві факти із біографій композиторів, історій написання тих чи інших творів із вуст ведучих: заслуженої артистки України Світлани Сушко та артиста Іллі Карікова.
До речі, в репертуарі оркестру вже більше десяти подібних концертних програм для Камерної зали. Найближа за часом – “У ритмі вальсу” – відбудеться вже 2 грудня. о 18:30. Не пропустіть!