АКАДЕМІЧНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Дракон
11.06.2019
Скільки років нареченій?
11.09.2019

Л. Костенко

Маруся Чурай

Зворушливу історію нещасливого кохання легендарної  української  поетеси-піснярки  Марусі Чурай переповіли багато митців. А наша сучасниця Ліна Костенко в історичному віршованому романі створила свою версію легенди про українську героїню, яка живе не лише особистим коханням, а й служить рідній землі.   Висока драма дівочої любові, «яка чолом сягає неба»,  вирує на тлі  епічних історичних подій, доля Марусі Чурай тісно переплетена з долею України.

За мотивами романа Ліни Костенко народна артистка України Лідія Кушкова поставила на сцені нашого театру моновиставу. Всі образи у спектаклі (а їх більше 20-ти!) втілює одна актриса – заслужена артистка України Марина Юрченко. Ці миттєві перетворення  вражають, адже  актриса не вдається до переодягання, не змінює грим або зачіску.  Це внутрішнє перевтілення переконує і захоплює глядачів.

Події, про які йдеться в романі і виставі,  відбувалися в 1648 році в Полтаві під час судового засідання, на якому Марусю звинувачують у  тому, що вона отруїла свого коханого Гриця, бажаючи помститися йому за зраду.

Майже чотири століття в біді й у радості співає Україна Марусині пісні, народжені від любові та мук. Вважається, що саме ця дівчина є авторкою таких відомих пісень, як «Засвіт встали козаченьки», «Летить галка через балку», «Віють вітри, віють буйні», «Ой не ходи, Грицю», «Ой Боже ж мій, Боже, милий покидає», «На городі верба рясна», «В кінці греблі шумлять верби»  та інших.

Спектакль став своєрідним містком через часи, чарівним дзеркалом, що оживило легенду.


Режисер-постановник – народна артистка України Лідія Кушкова
Виконує – заслужена артистка України Марина Юрченко

Моновистава за однойменним романом Ліни Костенко
Прем’єра – 9 березня 2019 року
Вистава триває 1 годину 20 хвилин, без антракту