Першою ластівкою української драми, праматір’ю українського театру, вічно молодою, чарівною своєю простотою називали корифеї п’єсу Івана Котляревського «Наталка Полтавка». Це і справді дивовижний твір, що переміг простір і час, та й досі не розкрив до кінця усіх своїх таємниць.

В чому ж секрет двовікового сценічного успіху «Наталки Полтавки»? Які генетичні коди скриваються в її  наївному сюжеті? І чи здатна ця знакова п’єса і досі вести на рівних діалог з нашим буремним сьогоденням?


Режисер-постановник — заслужений діяч мистецтв України Сергій Чулков
Диригент–музичний керівник — Євген Куров
Художник-постановник — Ірина Кохан
Хормейстер — Ірина Шульга
Балетмейстер — Наталія Клішина
Концертмейстер — Наталія Мороз
Асистент режисера — заслужена артистка України Ірина Чваркова

Спектакль ведуть помічники режисера


Дійові особи ТА ВИКОНАВЦІ:
ВОЗНИЙ — Дмитро Алексеєнко, Дмитро Сороколат
ГОРПИНА — заслужена артистка України Ірина Чваркова, Валентина Галенко
НАТАЛКА — заслужена артистка України Світлана Комарова
ПЕТРО — Євген Босенко
МИКОЛА — Максим Монастирський
МАКОГОНЕНКО — заслужений артист України Анатолій Вертій, Олександр Нагорний


І. Котляревський, музика М. Лисенка
Музична мелодрама на 2 дії
Тривалість: 2 години 10 хвилин
Вистава йде українською мовою
Прем’єра 27.04.2017


Пресса о спектакле

“Никогда ранее сценический мир пьесы «Наталка Полтавка» не был настолько густонаселенным. На сцене Каменского театра была задействована практически вся труппа. Одну из ведущих ролей в постановке сыграл хор, он насыщал сюжет народным духом, исполняя украинские песни как акапельно, так и под аккомпанемент оркестра.”

Ольга Самойлова, “Классика, знакомая с детства”// газета “Наш Репортер”, 03.05.2017

 

“Постановка дійсно поєднує в собі повагу до класики з незвичайністю. Глядачі, добре знайомі з текстом п’єси,  висловлюють режисеру й акторам подяку за близькість нього, і водночас деякі громіздкі репліки с купою не зовсім зрозумілих простому сучасному глядачу слів урізані. Скорочені або відсутні деякі арії, натомість можна почути вельми незвичні для цієї вистави народні пісні. Таким чином, стара добра п’єса буквально звучить по-новому.

Сценографія вражає своєю простотою. Переважання світлих кольорів, небесна життєрадісна небесна блакить із біленькими хмаринками, зелень, мирний пейзаж без зайвих елементів або кліше на зразок хатинок із солом’яними стріхами й тинів з мальвами, а також скромні костюми – таке оформлення не викликає жодного дискомфорту, а, навпаки, радує око.”

Вероніка Гоцерідзе, “Коли старе лунає по-новому”//газета “Зоря”, 17.05.2017

 

 

«Гра акторів, танці, спів вражають!»  –  в один голос стверджують глядачі. «Енергетика вистави феєрична – каже Ольга. – Мислення свіже, виконання емоційне. Велике спасибі театру за такий подарунок».

«Танці дивовижні, – ділитися враженнями Олена. – Під час перегляду я спіймала себе на думці, що постійно чекаю появи балету на сцені».

«Приємно милуватися українською мовою. Яка ж вона у нас з вами красива,– говорить Борис. – І нехай текст «Наталки» дещо архаїчний. 200 років минуло з моменту його написання. Відрадно, що кам`янський театр відроджує класичний твір, дає йому нового сучасного звучання».

«Елегантна постановка! Сьогодні я насолоджувалася гармонійним поєднанням витонченої краси та високої думки, – вважає Світлана».

«Українське має жити, має бриніти у наших серцях, – констатує Олег. –Завдяки театру це відбувається. Щоразу приходжу сюди – і ще більше закохуюсь в українську душу – тендітну і сильну. Дивуюся, як акторам щоразу вдається схвилювати моє серце…».

Альона Карапиш, “Велика прем’єра “Наталки Полтавки” в Академічному музично-драматичному театрі ім. Лесі Українки (м. Кам’янське)”// Сайт Міністерства культури України